1991 Yılında, tam da yılın ortasında Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde 1 Haziran da dünyaya geldim.  5 Kişilik ailenin ortanca çocuğuyum. 1992 yılında İstanbul’a yerleştik. Eğitim-Öğretim hayatıma 1998 yılında Gaziosmanpaşa “Bekir Sami Dede Oğlu İlk Öğretim Okulu“ başladım. Özel Başarılı Lisesi ve Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon bölümün de okuyarak eğitimimi tamamladım. 2000 Yılından itibaren Profesyonel Satranç hayatıma başlayıp günümüz de devam etmekteyim.

2009 Yılında İlk Filmim “10 Saatte Büyümek” filmimi çektim. İstediğim başarıya ulaşmam kolay olmadı ve halen bu başarıyı yakalamak için çok çalışmam gerektiğinin bilincindeyim. Bir çok festival’e katılarak istediğim ilgiye ve hak ettiğimi düşündüğüm ödüllere kavuştum. İlk Filmimin verdiği başarı ile Adanalı, Selena, Hatırla Sevgili vs. dizilerde Reji asistanı olarak İlk profesyonel Televizyon ve sinema hayatına atıldım. Bu süreden itibaren sayısız projede yer aldım ve bir çok projeye destek verdim.

Tarihler 2012 Ağustos ayını gösterdiğinde ilk şirketim olan “Ekipmanlazim.com” Kamera & film ekipmanları kiralama şirketimi kurdum. Ve akabinde “KameraSekiz.com” ile Film ekipmanları kiralama şirketim ile yoluma devam etmekteyim.

Klip, Film, Reklam vb. projelerin yanı sıra “Nasıl Geçti Habersiz” dönem dizisi için çektiğim demo ile gündeme geldim. Artık bu süreçten itibaren tamamen bir yönetmen olabildiğime inandım. Ulusal ve Uluslararası projelerin hepsini takip edip olabildiğinde değerlendirmeye ve yararlanmaya çalışırım. Aktif olarak bir projede çalışmak yerine dönemsel olarak sanatımı icraa etmeyi kendime bir görev olarak aşıladım.

Amerika New York Film Academy’e kabul edilebilmek için bir çok proje geliştirip, bunları hayata geçirmek için çok çalışmam gerektiği bilincine sahibim. Bu yüzden sene 2050 bile olsa Sait Ali ERİŞEK olarak kendimi geliştirmeye ve daima yeniliklere açık olacağımı benimsiyorum ve bunu garanti ediyorum.

Sinema İle Kalın. Dost Kalın.
Sait Ali ERİŞEK